Problem z ładowaniem w Xiaomi ? Sprawdź gniazdo zasilania USB

Modułowa budowa dzisiejszych smartfonów jest dla potencjalnego użytkownika wielkim udogodnieniem. Gdy zajrzymy do środka naszego telefonu to zobaczymy, że większość układów jest zmontowana w postaci osobnych modułów (płytek). Takie rozwiązanie znacznie ułatwia serwisowanie telefonu w przypadku jego uszkodzenia. Przykładem niech tutaj będzie uszkodzone gniazdo usb, poprzez które podłączamy nasz telefon w trakcie ładowania baterii.

Uszkodzenie gniazda może być spowodowane wieloma czynnikami np. uszkodzenie mechaniczne, zamoknięcie telefonu, jego zalanie. Taka sytuacja powoduje, że nasz ulubiony telefon staje się bezużyteczny.

Rozwiązaniem takiego problemu jest wymiana modułu (płytki) usb. W niektórych typach telefonów jest to nadzwyczaj prosty zabieg. Wystarczy ściągnąć tylną obudowę, odkręcić kilka wkrętów mocujących moduł usb, odpiąć taśmy zasilające. W miejsce uszkodzonej płytki wkładamy nową i sposób montażu jest w kolejności odwrotnej.

Problem może nie tkwić w wymianie modułu zasialania a w odpowiedniem dobraniu części. Na pierwszy rzut oka widzimy odpowiednią kompatybilność, wygląd, układ mocowań. Natomiast jak się przyjrzymy dokładniej to wtedy zauważymy pewne różnice, które mają ogromny wpływ na działanie. Są nimi m.in. wyprowadzenia ścieżek, przylutowane układy sterujące IC.

W poniższych przykładach przedstawiamy różnice pomiędzy produktami od różnych sprzedawców.

 

 

Zamontowanie niekompletnej części może skutkować :

  • brakiem zasięgu
  • brakiem ładowania
  • problemem z głośniczkiem

 

Przed zakupem złącza/płytki zasilania zalecamy:

  • dokładne sprawdzenie modelu urządzenia (czasami jeden dopisek na pudełku np. GLOBAL zmienia dobór części).
  • wymontowanie płytki oraz porównanie jej z wersją oferowaną przez sprzedawców.
  • wybór sprzedawcy, który w razie błędnego doboru części przyjmie zwrot nawet w przypadku wystawienia faktury VAT.
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię